Kilka mitów z soczewkami w tle

mity soczewkiNoszenie soczewek kontaktowych jest bardzo wygodne. Dzięki nim praktycznie nikt się nie domyśli, że mamy jakąkolwiek wadę wzroku.
Po pierwsze soczewki kontaktowe nie parują. Każdy okularnik wie jak uciążliwe jest wchodzenie do nagrzanego pomieszczania zimą… Z soczewkami nie ma takiego problemu. Podobnie ma się rzecz z uprawianiem sportu. Spokojnie możemy grać w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną. Nie musimy obawiać się, że lecąca piłka trafi w nasze okulary. Ponadto nie musimy się przejmować czy oprawki okularów pasują do naszego stroju, czy makijażu.

Czy soczewki kontaktowe są wygodne?

Oczywiście, że tak. Nowoczesne soczewki praktycznie nie podrażniają oczu. Jeśli będziemy decydować się na zakup soczewek zdecydujmy się na te wyprodukowane przez renomowaną firmę, na przykład soczewki Acuvue. Używanie soczewek jest wygodne i całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że będziemy je odpowiednio konserwować.

Jak dbać o nasze soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe należy płukać w specjalnym płynie. Powinny w nim leżeć przynajmniej cztery godziny. Jeśli nie będziemy tego robić nie tylko uszkodzimy soczewki, ale też możemy nabawić się nieprzyjemnej infekcji oczu. Soczewki przechowujemy w specjalnym opakowaniu. Jeśli zdecydujemy się na soczewki jednodniowe to oczywiście nie musimy się przejmować ich konserwacją. Zużyte soczewki wieczorem wyrzucamy po prostu do kosza na śmieci. Niektórzy boją się zakładać soczewki, myślą, że to nieprzyjemne czy bolesne… Jednak, gdy ktoś nabierze wprawy trwa to zaledwie krótką chwilę.