Soczewki jednodniowe bardziej popularne niż miesięczne?

pojemniczki na soczewkiJeszcze do niedawna najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi soczewkami były soczewki miesięczne. Nawet kiedy już pojawiły się soczewki jednodniowe, ludzie z przyzwyczajenia sięgali po sprawdzone soczewki wystarczające na miesiąc. Jednym z powodów była oczywiście cena soczewek jednodniowych. Każdy szukał oszczędności, a niekoniecznie wygody. Jednak od jakiegoś czasu jest inaczej.
Producenci soczewek kontaktowych czuli, że nadejdzie ten moment, kiedy ludzie zaczną bardziej cenić komfort, dlatego też wprowadzali systematycznie na rynek nowe produkty do stosowania jednodniowego. Kiedy asortyment stał się pokaźny, okazało się, że konsumenci mają do wyboru ogrom różnych soczewek, w różnej cenie, o różnych właściwościach. Co więcej, okazało się, że ich pielęgnacja nie dotyczy, tzn. nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów na płyny do soczewek, pojemniczek na soczewki, itp. Wówczas soczewki jednodniowe stały się prawdziwym hitem, a to, ile kosztują soczewki jednodniowe kompletnie przestało mieć znaczenie. Tak więc najwięksi producenci zaczęli zarabiać na nich olbrzymie sumy, co zresztą trwa do dziś.

Nikogo nie dziwi dziś fakt, że gdy zapytamy z jakim konkretnym produktem kojarzą nam się soczewki Johnson&Johnson lub soczewki Cooper Vision, większość pytanych wskaże właśnie soczewki jednodniowego użytku.