Johnson & Johnson – niezwykły producent soczewek

soczewki Acuvue - Johnson&Johnson
logo Acuvue – źr. Acuvue.com

Johnson & Johnson jest znanym na całym świecie producentem soczewek kontaktowych (marka Acuvue) oraz kropli do oczu (marka Visine). Acuvue są nieustannie jednymi z najlepszych i najchętniej kupowanych soczewek miękkich. Materiał z jakiego są wykonane, a także przystępna cena, za jaką można je nabyć sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na soczewki marki Johnson & Johnson. Najlepiej sprzedającymi się soczewkami tej firmy są dwutygodniowe soczewki Acuvue Oasys o najwyższej klasie ochrony przed promieniowaniem UV. W dalszej kolejności należy wyróżnić soczewki jednodniowe (Acuvue Moist i Acuvue Trueye) oraz soczewki o specjalnym przeznaczeniu. Do tych ostatnich należą soczewki kolorowe (Acuvue 2 Colours – wycofane z produkcji), koloryzujące (Acuvue Define – nowy produkt na rynku) oraz astygmatyczne (Acuvue Oasys for Astigmatism, Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism czy Acuvue Advance for Astigmatism). Astygmatyzm to wada wzroku wymagająca soczewek najwyższej jakości, nieprzemieszczających się na oczach i korygujących równoczesny astygmatyzm z krótko- lub dalekowzrocznością.

Co oprócz soczewek?

Johnson & Johnson specjalizuje się nie tylko w produkcji wysokiej jakości soczewek kontaktowych. Kolejnymi produktami, które cieszą się ogromną popularnością są płyny do pielęgnacji soczewek i krople do oczu – wspomniane wcześniej krople Visine. Uniwersalność płynów pielęgnacyjnych sprawia, że można je stosować do każdego rodzaju soczewek kontaktowych. Również oprawki okularowe marki Johnson & Johnson stają się jednymi z najchętniej kupowanych oprawek.

Opcja dla astygmatyków?

Acuvue 1-Day Moist for AstigmatismCzęsto słyszymy, że soczewki kontaktowe astygmatyczne są coraz bardziej znaną metody korekcji, kosztem okularów korekcyjnych o tym samym przeznaczeniu. Okazuje się, że sama idea soczewki astygmatycznej poddawana jest ciągłym innowacjom, aby nawet najbardziej zaawansowany astygmatyzm mógł być poddawany korekcji. Wymagania te spełniają soczewki toryczne pod szyldem Acuvue. Należą do nich Acuvue Oasys for Astigmatism, Acuvue Advance for Astigmatism oraz najnowsze z nich soczewki Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism (widoczne na zdjęciu obok) o najwyższym zaawansowaniu technologicznym. Zapewniają one połączenie wyraźnego stabilnego widzenia, niesamowitego i długotrwałego komfortu, z wygodą noszenia soczewek jednodniowych. Specjalna konstrukcja Projekt Przespieszonej Stabilizacji, która charakteryzuje soczewki Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism gwarantuje, że soczewka pomimo mrugnięć zawsze będzie znajdować się we właściwej pozycji, co powoduje wyraźne widzenie bez względu na to, jak aktywny styl życia prowadzimy. Więcej o soczewkach torycznych pisaliśmy w Soczewki toryczne od Johnson&Johnson.