Soczewki jednodniowe dla wrażliwych oczu

soczewki dla wrażliwych oczuNowoczesne soczewki kontaktowe powstają z myślą o osobach, które cierpią na nadwrażliwość oczu. Materiał z którego są wykonane jest bardzo delikatny. Ponadto zapewnia właściwy poziom nawilżenia, jak i wysoką przepuszczalność tlenu. Osobom, które mają wrażliwe oczy zaleca się używanie soczewek jednodniowych. Codzienne założenie sterylnych i nowych szkieł kontaktowych zminimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień.

Idealne soczewki na wrażliwe oczy

Codzienne założenie sterylnej i nowej pary soczewek jednodniowych jest bardzo higienicznym rozwiązaniem, tym bardziej w przypadku osób o nadwrażliwych oczach. Użytkowanie szkieł jednorazowych zminimalizuje ryzyko przedostawania się do oczu szkodliwych bakterii, które mogą być przyczyną podrażnień, alergii, albo też infekcji.
Osoby, które noszą na co dzień okulary, bardzo często borykają się z nadwrażliwością oczu. Swędzenie, wrażenie obecności ciała obcego i pieczenie powoduje duży dyskomfort. Taka nadwrażliwość może stać się przeszkodą w noszeniu tradycyjnych wielorazowych soczewek kontaktowych. Jeżeli ostatnia próba wymiany okularów na szkła kontaktowe zakończyła się porażką, warto jest wziąć pod uwagę inne rozwiązanie, którym są jednodniowe soczewki kontaktowe.

Dlaczego oczy są wrażliwe?

Nadwrażliwość oczu jest przyczyną swędzenia, pieczenia i łzawienia oczu. Pocieranie na pewno nie przyniesie ulgi, a jedynie wzmocni dolegliwości. W efekcie może bardzo szybko dojść do ich przekrwienia i zaczerwienienia, co z kolei jest przyczyną kolejnych reakcji i jeszcze większego dyskomfortu.
Wysychanie oczu ma miejsce w przypadku wielu chorób ogólnoustrojowych, niemniej jednak ciągłe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, długotrwałe wpatrywanie się w ekran monitora, albo telewizora może stać się jego przyczyną. Na odpowiednie funkcje oka ważny wpływ ma gruczoł łzowy, który odpowiedzialny jest za stałe nawilżenie gałki ocznej (za równomierne rozprowadzenie odpowiadają powieki). Nieodpowiednie wydzielanie łez może doprowadzić do uszkodzenia rogówki oka.
Za pieczenie i zaczerwienienie odpowiedzialne są także różnego rodzaju alergie. One mogą być również przyczyną przekrwienia, obrzęku powieki, albo też pojawienia się wodnistej cieczy. Noszenie soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku w tejże sytuacji będzie raczej niemożliwe, ponieważ u wielu osób mogą one nasilić objawy alergii i zespołu suchego oka.

Dzięki soczewkom jednodniowym można zapomnieć o okularach

Jeżeli jesteś posiadaczem podatnych na podrażnienia oczu, to wcale nie jesteś skazany na noszenie okularów. Pojawienie się na rynku soczewek jednodniowych to przełom przede wszystkim dla osób, które nie mogą skorzystać z wielorazowych szkieł kontaktowych, albo dla takich, którym sprawiały one sporo niedogodności. Okazuje się, że nadwrażliwość oczu nie musi być przeszkodą w skorzystaniu z wygodnych przecież szkieł kontaktowych.
Soczewki jednodniowe są dobrze nawilżone, a zarazem miękkie. Codzienna ich wymiana ochroni wrażliwe oczy przed ewentualnymi infekcjami. Takie soczewki to najbardziej komfortowa i higieniczna alternatywa dla okularów. Dodatkowo nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów w postaci ewentualnej dezynfekcji, oczyszczania, czy też sterylnego przechowywania. Są jednorazowe, zatem po każdym użyciu trzeba je wymienić na nowe.