Zespół suchego oka – jakie soczewki wybrać?

zespół oka biurowego - korekcja wzrokuSoczewki są wygodniejsze i bardziej praktycznie od okularów, a co najważniejsze – właściwie całkowicie niewidoczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zamienia tradycyjne okulary na szkła kontaktowe. Jednak soczewki w przeciwieństwie do okularów często wywołują uczucie dyskomfortu, szczególnie gdy nosi się je w klimatyzowanych pomieszczeniach. W dodatku po kilku godzinach noszenia oczy męczą się i często bywają zaczerwienione. Ten problem może pojawić się szczególnie w przypadku osób mających zespół suchego oka lub też zespół oka biurowego. Na szczęście nikt nie jest skazany na okulary, wystarczy wybrać odpowiednie soczewki, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dailies Total 1

To pierwsze, a jednocześnie jedyne soczewki na rynku z gradientem uwodnienia – ich powierzchnia zawiera aż 80% procent wody. Wnętrze soczewki wykonano z materiału silikonowo-hydrożelowego z małą zawartością wody i z najwyższym współczynnikiem transmisji tlenu spośród wszystkich soczewek jednodniowych (Dk/t 156). Dzięki temu oczy:

  • mogą prawidłowo oddychać,
  • nie męczą się,
  • nadmiernie nie łzawią.

Soczewki zawierają również naturalny składnik łez, a efekt białych, zdrowo wyglądających oczu utrzymuje się nawet pod koniec dnia.

Zobacz Dailies Total 1

Proclear 1-Day

Soczewki stworzono z myślą o osobach, które skarżą się na suchość oczu czy dyskomfort wynikający z noszenia szkieł kontaktowych. Zaprojektowano je tak, by zminimalizować powstawanie na powierzchni osadów białkowych. Proclear 1-Day zapewniają także maksymalną przepuszczalność tlenu, by umożliwić oczom prawidłowe oddychanie. Soczewki wykonane zostały z materiału Omafilcon, który w połączeniu z wysokim uwodnieniem pozwala zachować odpowiednie nawilżenie aż do dwudziestu czterech godzin.

Zobacz Proclear 1 Day

Extreme H2O 59%

To kolejne soczewki przeznaczone dla osób zmagających się z problemami suchych oczu. Są jednymi z nielicznych na rynku soczewek miesięcznych o tego typu właściwościach, ale jednocześnie ciężko dostępnymi w polskich sklepach. Dzięki uwodnieniu wynoszącemu aż 59% oczy pozostają odpowiednio nawilżone przez cały dzień. Soczewki pozwalają oczom oddychać, nie wywołują pieczenia czy zaczerwienienia. Sprawdzą się również w klimatyzowanych pomieszczeniach i innych miejscach, w których powietrze jest bardzo suche. Extreme H2O są niemal niewyczuwalne, dlatego ich noszenie nie powoduje uczucia dyskomfortu. Oczy pozostają zdrowe i białe aż do końca dnia, ale ze względów bezpieczeństwa i zespołu suchego oka lepiej nie nosić ich dłużej niż 10 godzin.

Na jaką metodę korekcji się zdecydować?

Jeśli noszenie soczewek staje się udręką, oczy często pieką i są zmęczone, nie oznacza to wcale, że należy na zawsze zamienić szkła kontaktowe na okulary. Wystarczy sięgnąć po soczewki wyprodukowane specjalnie z myślą o osobach z zespołem suchego oka. Wysoko uwodnione i dobrze oddychające soczewki sprawdzą się nawet w przypadku tych, którzy często odczuwają dyskomfort i skarżą się na ból oczu.