Soczewki kontaktowe dla alergików

alergia soczewki jednodnioweZ alergiami boryka się coraz więcej osób.To prawdziwa choroba cywilizacyjna, która potrafi zdezorganizować codzienne życie. Z uczuleniami zmagają się także osoby noszące soczewki kontaktowe, a tych jak pokazują testy popularności, przybywa z roku na rok. Pieczenie, swędzące i łzawiące oczy, to niezwykle uciążliwe objawy. Nic dziwnego, że wiele osób rezygnuje z soczewek kontaktowych na rzecz tradycyjnych okularów. Ale czy koniecznie muszą to zrobić?

Soczewki jednodniowe dla podrażnionych oczu

Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie wcale nie muszą rezygnować z noszenia soczewek kontaktowych. Wystarczy, że wybiorą te jednorazowe. Soczewki jednodniowe, to zmniejszone ryzyko kontaktu z czynnikami które nas alergizują. Nie musimy stosować specjalnych płynów do pielęgnacji soczewek, a one również mogą podrażnić nasze i tak wrażliwe oczy. Zużyte soczewki wyrzucamy po prostu do kosza na śmieci, następnego dnia otwieramy kolejne opakowanie z soczewkami. Dzięki temu nasze oczy są bezpieczne.
Jeśli wolisz soczewki o dłuższym terminie stosowania, na przykład te dwutygodniowe dbaj o ich pielęgnację. Płucz je często w odpowiednich płynach. Przed aplikacją soczewek starannie myj ręce.

Co na to specjaliści?

W tym przypadku zdania są podzielone. Część z nich uważa, że w czasie nasilonych objawów alergii powinno się czasowo zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych, także tych jednodniowych. Pod uwagę należy wziąć stan naszego oka oraz zastosowane metody leczenia. Z drugiej strony istnieje druga grupa specjalistów, która uważa, że soczewki pomogą w walce z alergiami. Wszak soczewki stanowią mechaniczną barierę ochronną dla naszego oka.

Praktyczne porady dla każdego alergika

Po pierwsze, gdy czujesz że twoje oczy pieką i swędzą nie trzyj ich rękami. Tylko pogorszysz swój stan. W takich chwilach używaj sztucznych łez. Krople wypłuczą alergeny z twoich oczu. Jeśli nie pomogą, to warto skontaktować się z lekarzem, który zaordynuje odpowiednie leczenie. Jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem. Ograniczysz dostęp alergenów do twoich oczu. Używaj kosmetyków hipoalergicznych do makijażu. Przed pójściem spać zawsze wykonuj staranny demakijaż. Nigdy nie zasypiaj w soczewkach kontaktowych.
Pamiętaj, że soczewki to wyrób medyczny. Jeśli zmieniasz soczewki na nowe warto skontaktować się ze specjalistą. On dopasuje produkt do twoich potrzeb.