Czym różnią się soczewki kolorowe od koloryzujących?

soczewki kolorowe koloryzująceSoczewki koloryzujące należą do grupy soczewek kolorowych. Zadaniem obydwu rodzajów jest zmiana barwy tęczówki oka. Do wyboru mamy różne opcje – od delikatnej, niewiele różniącej się od naturalnej odmiany, po awangardowe metamorfozy. Szkła kolorowe i koloryzujące charakteryzuje inny sposób barwienia tęczówki oka.

Soczewki kolorowe – od delikatnej zmiany po efekty artystyczne

Stosując soczewki kolorowe, zmieniamy delikatnie naturalny odcień oczu, całkowicie na rzecz nowego koloru, bądź „umieszczając” na tęczówce różne wzory. Nie ma przeciwwskazań, by osoba niebieskooka stała się brązowooka (i na odwrót). Nowy wizerunek może być ledwie dostrzegalny dla otoczenia lub tak awangardowy, że właściwy do zaprezentowania jedynie podczas imprez czy dyskotek.
Soczewki kolorowe nadają nową barwę poprzez całkowite pokrywanie tęczówki oka. W ten sposób uzyskujemy naturalny efekt. Zmiana jest dużo bardziej spektakularna, gdy wybieramy odcień czerwony, żółty czy fioletowy. Soczewki kolorowe mają również opcję powiększania tęczówki. Obszar barwiony przez szkło kontaktowe wychodzi poza jej obwódkę. Odnosimy wtedy wrażenie nienaturalnie dużych oczu.

Dla kogo soczewki koloryzujące?

Szkła koloryzujące stają się coraz bardziej popularne. Użytkownicy często decydują się na wybór soczewek FreshLook Dimensions. W odróżnieniu od soczewek kolorowych ich funkcja jest bardziej sprecyzowana i służy wzmacnianiu naturalnego odcienia jasnych oczu. Nie oznacza to spektakularnej przemiany, a o wydobycie głębi w spojrzeniu. Ciemna otoczka soczewki sprawia, że oko wydaje się większe i bardziej wyraziste. Tęczówka nie jest całkowicie zakryta, a jedynie podkreślona.
Soczewki FreshLook Dimensions dostępne są w trzech kolorach: Carribean Aqua (karaibska toń), Pacific Blue (oceaniczny błękit) oraz Sea Green (zieleń morska). Szkła te są półprzezroczyste, więc nie ukrywają naturalnej barwy. Tym samym trochę inny efekt uzyskamy, zakładając ten sam kolor soczewek na przykład na oku szarym i na tęczówce niebieskiej.