Okazjonalna zmiana wyglądu oczu

Rezygnujemy z okularów

soczewki kolorowe jednodnioweW przypadku wykrycia wady wzroku, często najpoważniejszym problemem nie jest sama dysfunkcja, ale konieczność noszenia okularów. U sporej liczby osób wywołują one bowiem mieszane uczucia, które związane są zarówno z ich niewielką wygodą, ale również z sprawami natury estetycznej. Dlatego też wielu z nas decyduje się na rozwiązanie w postaci soczewek kontaktowych. Ich działanie nie różni się zbytnio od funkcjonalności zwykłych okularów, jednak z pewnością nie są tak uciążliwe. Zupełnie odrębną kategorię tworzą jednak soczewki kolorowe jednodniowe.

Podkreślamy kolor

W większości przypadków są one używane przez osoby bez jakiejkolwiek wady wzroku. Ich zastosowanie dotyczy głównie kwestii estetyki. W niezwykle prosty sposób można za ich pomocą zmienić lub dodatkowo podkreślić kolor naszych oczu. Co więcej, wspomniane zmiany nie ograniczają się jedynie do doboru innej barwy tęczówek. Kolorowe soczewki często przyjmują bowiem różnorakie barwy oraz wzory, dzięki czemu w dowolny sposób możemy dostosować je w zależności od naszych upodobań. Niezmiernie popularne są soczewki upodabniające oczy do wzroku wampira czy też straszliwej bestii. Dostępne są także modele przedstawiające pajęczą sieć, spiralę bądź gwiazdy. Tego typu rozwiązania mogą stanowić nieodłączny element naszego wizerunku.

Zmiany kosmetyczne

Soczewki kolorowe dzielą się na standardowe, używane w przypadku wspomnianych zmian estetycznych, oraz kosmetyczne. Te drugie służą przede wszystkim do skorygowania bądź całkowitego zakrycia niedoskonałości ludzkiego oka. Najczęściej stosowane są przy okazji defektów tęczówki bądź pojawienia się tak zwanego bielma rogówki. Dochodzi wtedy do jej nienaturalnego zmętnienia. Bielmo pojawić się może w wyniku urazu bądź choroby. Soczewki kosmetyczne służą w tym wypadku nie tylko do przykrycia niedoskonałości, ale także używane są w celach terapeutycznych. Sporą rolę odgrywa bowiem psychika pacjenta, na którą tego typu schorzenie może oddziaływać w sposób znaczący.

Skuteczna ochrona

Często soczewki kolorowe służą także do ochrony przed nadmiernym działaniem słońca. Wykonane są one ze specjalnych materiałów, które mają za zadanie odbijać promienie słoneczne, osłaniając w ten sposób nasze oczy. W głównej mierze soczewki kolorowe służą jednak podkreśleniu egzotycznego wyglądu tęczówek bądź stworzenia ciekawego efektu poprzez dobór różnych wzorów. Można więc śmiało powiedzieć, iż panuje obecnie swego rodzaju moda na tego typu zmiany w wyglądzie.